Afričan v Německu těžce zranil lékařku záchranky

0

Dva migranti v Německu napadli posádku ambulance. Doktorka záchranky při útoku utrpěla zlomeninu čelisti, poškození mozku a ztratila několik zubů.

Záchranka vyjížděla k akci ve městě Ottobrun u Mnichova, u které zasahovali i hasiči. Zatímco ti byli již v budově, záchranka dorazila před ní.

V tu chvíli na vozidlo sanitky zaútočil dvacetiletý Afričan a hodil do okna spolujezdce plnou láhev whiskey. Láhev sklo rozbila a zasáhla doktorku, která zde seděla, do tváře a vyrazila jí několik zubů.

Lékařka utrpěla zlomeninu čelisti, závažné poranění mozku a řezné rány v obličeji. Řidič vozidla byl střepy poraněn jen lehce.

Duo migrantů, kteří u domu řádili, byl sedmnáctiletý mladík z Etiopie a dvacetiletý muž z Eritreje, jejichž status je “nedoprovázený uprchlík”. Něco podobného, jako “děti” na americko-mexické hranici v posledních dnech.

Než sanitka dorazila, dvojice se chtěla dostat do centra pro mládež po osmé hodině večer s vozíkem plným alkoholu. Když jim dozor nad centrem vstup odmítl, byl dvojicí napaden.

Migranti uprchli, tentokrát vážně, a později zaútočili na sanitku. Policie, která je zatýkala, čelila násilí mnoha dalších migrantů, kteří se snažili zatčení zabránit.

Komentáře

komentáře