Domů Pevnost Evropa Euro komise pro lidská práva odmítla pomoci Tommymu. Migranti jsou důležitější

Euro komise pro lidská práva odmítla pomoci Tommymu. Migranti jsou důležitější

0

Poslanec AfD českého původu Peter Bystroň písemně požádal Evropskou komisi pro lidská práva, aby pomohla zatčenému Tommymu Robinsonovi získat azyl v některé zemi mimo Británii, kde je pro své politické aktivity perzekuován. Komise žádost odmítla.

Bystroň upozorňoval především na to, že Robinsonovi v britském vězení hrozí nebezpečí díky muslimským vězňům, kteří usilují o jeho likvidaci.

Kancelář komisařky Dunjy Mijatovič po měsíci odpověděla, že mandát komisi neumožňuje řešit individuální stížnosti.

Nicméně začátkem tohoto týdne, předtím, než komisařka oznámila, že není nic, co by mohla udělat, tak vydala prohlášení ke Světovému dni uprchlíků, že vyzývá Radu Evropy, aby se zdržela zasahování do legitimní práce jednotlivců a neziskovek asistujících migrantům. Evropa by prý místo toho s nimi měla spolupracovat a pomáhat jim. To prý ochrání práva těch, kdo to potřebují, a bude to prospěšné i pro společnost.

Bystroň bude nyní po komisařce požadovat vysvětlení, proč může mluvit za ty, kteří čelí stíhání za pomoc nelegálním migrantům, a ne evropskému občanu, který je pronásledován za svou politiku.

“Zatímco pilně obhajuje nelegální migraci a masové pašování lidí, komisařka pro lidská práva ukazuje totální nezájem o případ nejprominentnějšího politického vězně v Evropě, Tommyho Robinsona. Rada Evropy také velmi rychle odsoudila protimigrační vlády v Polsku a Maďarsku pro údajné porušování lidských práv, zatímco ignorovala hrozbu pro lidská práva evropských občanů skrze teror migrantů, zločin a znásilňování. Je to důkaz, jak zaujatými a plny předsudků se tyto nevolené globalistické instituce staly,” řekl Bystroň.

Podle Bystroně vydání azylu odmítlo i německé ministerstvo zahraničí, které Robinsonovo odsouzení označilo za legální. A to i přesto, že od roku 2012 udělilo azyl 1,8 milionům lidí, z nichž většina jsou ekonomičtí migranti a nikoliv politicky pronásledovaní.

Na Bystroňovy výzvy nereagovaly ani Amnesty International, či Human Rights Watch.

Komentáře

komentáře