Irský premiér indického původu: Irsko přijme více uprchlíků!

0

Irsko chce v oblasti migrace dělat víc, než dosud, což zahrne přijetí více uprchlíků a více finanční podpory. Oznámil to irský premiér Leo Varadkar, který je částečně indického původu.

Varadkar se narodil v roce 1979 v Dublinu do rasově smíšeného manželství Inda a Irky. Je nejen prvním rasově smíšeným irským premiérem, ale také prvním otevřeným homosexuálem.

V rozhovoru před EU summitem o migraci, který proběhne příští týden, chce Varadkar podle svých slov migrantům vyjádřit solidaritu a sdílet břímě, které nesou oni, i státy, které jsou jimi zasaženy nejvíce.

“Podporujeme návrh Evropské komise, která chce zajistit, že všechny země přijímají uprchlíky a jsme ochotni se k tomu připojit,” řekl. Podle Varadkara se již Irsko zavázalo, že přijme 4000 migrantů, kteří se nyní nacházejí v Itálii a Řecku.

Syn imigranta Varadkar také dodává, že migrace je dobrá věc a Evropa ji potřebuje. Jako bychom tu snad bez migrantů ze zemí Třetího světa žili v jeskyních a hladověli.

“Máme nedostatek kvalifikovaných pracovníků pro naší ekonomiku a zdravotnictví. Obohatí to naši kulturu a společnost,” prohlašuje Varadkar, ačkoliv svá slova může těžko opřít o nějakou statistiku, která ukazuje spíše pravý opak. Většina migrantů, co do Evropy přichází, je zcela bez kvalifikace, zůstává dlouhodobě nezaměstnaná a tím závislá na státní podpoře, a o obohacení si mnozí voliči v Evropě také myslí svoje, což je důvod, proč pravicové nacionalistické strany získávají stále větší podporu.

Na druhou stranu Varadkar tvrdí, že migrace by měla být kontrolovaná a měly by být odstraněny důvody, proč lidé migrují a riskují životy cestou do Evropy. Je proto podle něj třeba investovat do Afriky a Středního východu a pozvednout zde ekonomiku.

Komentáře

komentáře