Dva roky po Brexitu. Většina Britů podporuje tvrdé omezení migrace

0
Londýn, už dávno ne anglické město

Nejnovější průzkum, který si nechala vytvořit britská stanice Channel 4, ukazuje, že většina Britů napříč zemí a politickými stranami podporuje tvrdý postoj k migraci. Je to už několikátý důkaz o tom, že tam, kde migranti jsou, lidé je obecně nevítají a opačný dojem vytváří jen hlasitá, mediálně protěžovaná menšina.

Asi polovina Britů podporuje politiku “nepřátelského prostředí”, což jsou administrativní kroky vlády, které mají imigrantům v Británii ztěžovat život a nepřímo je donutit, aby to vzdali a odešli sami.

Průzkum se věnoval postojům Britů k migraci poté, co proběhne Brexit. 42 procent Britů chce velké snížení migrace z EU, 28 procentům by stačilo malé snížení. Jen 14 procent chce, aby se migrace zvýšila.

Většina lidí si myslí, že by Británie měla přijímat jen občany EU, kteří mají nějakou zvláštní kvalifikaci, tak jako to dělá Austrálie. Jen asi 20 procent Britů chce, aby Británie vpustila jakéhokoliv občana EU, který chce v Británii žít. To by reálně ukončilo výpravy Čechů, kteří se pak v Londýně a dalších městech živí vším možným.

Je zajímavé, že tyto postoje zastává nejen většina konzervativců, ale i dvě třetiny voličů Labour Party.

Migraci je z oblastí v Británii nejvíce nakloněný Londýn. Pochopitelně. Angličanů v něm žije už jen asi 25 procent. Největší odpor k migraci je na severu Anglie.

Většina mladých ve věku 18-24 let snížení migrace také podporuje, ale v této skupině je zároveň i největší procento těch, kdo jsou proti omezení migrace. Opět pochopitelně. Největší procento migrantů žijících v Británii je právě mezi mladými.

Je dobré postoje Britů k migraci nevnímat jen podle Londýna, který je multi-rasový, multi-kulturní a multi-národní. Z takového “Babylonu” většina anglických Londýňanů dávno utekla na předměstí nebo na venkov a jak se ukazuje, postoje Britů mimo Londýn jsou vůči tomu, aby celá země vypadala jako Londýn, dost nepřátelské.

Komentáře

komentáře