Expertka v maďarské TV řekla, že islamizaci nejde zastavit, pokud muslimská populace v zemi dosáhne 16 procent

0

V maďarské veřejnoprávní televizi v pátek vystoupila expertka z Centra pro studium politického islámu, což je nestátní think tank fungující i v ČR, a odkazovala se na údajnou studii Harvardské univerzity, podle které islamizace země nemůže být zastavena, pokud počet muslimů v zemi dosáhne kritického bodu 16 procent populace. Název studie bohužel nebyl specifikován, ani se jí redakci Středoevropana nepovedlo podle klíčových slov dohledat.

Expertka Nikoletta Incze nicméně v ranním vysílání televize, které se zabývalo šířením islámu v Evropě, řekla, že mnohé země, které jsou dnes islámské, byly dříve křesťanské. Například Turecko, Egypt nebo Sýrie.

I v jiných zemích islám postupně nahradil náboženství, která zde byla předtím dominantní. V Pakistánu to byl hinduismus, v Afghanistánu budhismus a v Íránu zoroastrismus.

Muslimové ve jménu džihádu tyto země dobyli vojensky a islamizovali je. Tento proces trval staletí a otázka pro vědce prý byla, kdy došlo k “bodu zlomu”.

Nikoletta Incze cituje onu údajnou studii, podle které je islamizace v zemi nevyhnutelná, pokud procento muslimů v populaci dosáhne 16 procent. Poté prý kompletní islamizace trvá dalších 100 až 150 let.

Zatímco islamizace výše uvedených zemí je historický fakt, bohužel chybí odkaz na onu harvardskou studii, ze které by bylo možné dostat podrobnosti o bodu zlomu na 16 procentech muslimské populace.

Komentáře

komentáře