80 vražd v Londýně. Poslední obětí je ubodaný patnáctiletý “mladík”

0
Místo činu

Válka gangů v Londýně pokračuje. Toto už dávno ne anglické město o víkendu zaznamenalo již osmdesátou vraždu, jejíž obětí je patnáctiletý “mladík” ubodaný během oslavy v “komunitním centru”.

Policie byla přivolána k veliké rvačce, ke které došlo na oslavě narozenin v komunitním centru v Romfordu ve východním Londýně. Mimo masivního poškození místa došlo i k pobodání patnáctiletého kluka a zranění na hlavě asi padesátiletého řidiče.

Přivolané policejní hlídky byly na místě “konfrontovány více než 100 mladíky, kteří bojovali mezi sebou”. Jeden z nich bodným zraněním na místě podlehl. Kvůli jeho smrti byli zatčeni tři jiní mladíci. Jedná se o nejmladší oběť vraždy v tomto roce.

Ke rvačce prý mělo dojít, když na místo přišlo více mladých, než se jich dovnitř vejde, a správa centra další přestala pouštět.

Podle odhadů Dětské komisařky pro Anglii, Anne Longfield, je prý asi 32 500 dětí ve věku 10 až 15 let součástí nějakého gangu. A tyto gangy spolu nehrají kuličky. Zabíjejí se. A nejčastěji používanou zbraní je právě nůž.

Komentáře

komentáře