EU podpořila Macronova slova, že by státy odmítající migranty měly platit

0

Evropská komise podpořila výzvu Emmanuela Macrona, která jistě není z jeho hlavy, aby byly na státy odmítající migranty uvaleny sankce. Země prý musí za své členství v EU “zaplatit”.

Komisař Pierre Moscovici řekl, že národy střední a východní Evropy “Evropu potřebují”, a řekl, že není legitimní, aby národy, které “odmítají ukázat solidaritu” dostávaly stejný díl fondů, jako země, které uprchlíky vítají.

“Evropa na tom není dobře,” stěžoval si dnes tento komisař pro ekonomické a finanční záležitosti. “Británie nás opouští, trápí nás ekonomická krize, vidíme vlády s krajně pravicovými stranami.

“Vzestup nacionalismu je pro Evropu výzvou. Musíme obnovit EU a obnovit ideu solidarity.”

Jeho komentáře jsou v souladu s tím, co řekl v sobotu Macron, a co si tato parta jistě v zákulisí upekla. Ten v Paříži prohlásil: “Nemůžeme mít země, které masivně těží ze solidarity Evropské unie a které masivně hlásají své národní sobectví, když dojde na migranty.”

“Jsem zastáncem sankcí v případě nespolupráce,” dodal na minisummitu, kterého se účastnilo 16 evropských vůdců a kde chyběli zástupci naší středoevropské aliance. Ti se v souladu s vůlí svých národů odmítají o přijímání migrantů bavit. Jsme u nás naštěstí v situaci, kdy pro politika by přihlášení se k tomu, že chce přijímat migranty, byla politická sebevražda.

Komentáře

komentáře