Itálie požaduje, aby se neziskovky stáhly z moře, a nechaly pracovat libyjskou pobřežní stráž

0

Itálie chce, aby sedm lodí, které mají na palubě asi 1000 migrantů vytažených u libyjských břehů a nacházejí se ve Středozemním moři, svůj náklad vylodilo zpět v severní Africe.

Španělská organizace Proactiva Open Arms, která už do Evropy dovezla tisíce migrantů, tvrdí, že Italové po libyjské pobřežní stráži chtějí podnikat záchranné operace a migranty vracet.

Proactiva zveřejnila prohlášení, že italská pobřežní stráž, která záchranné operace ve Středozemním moři koordinuje, prý poslala výstrahu všem lodím v oblasti a skupině vzkázala, že její pomoc nepotřebuje.

Salvini v neděli napsal na Twitter, že je správné, aby zasahovaly libyjské úřady, což už dělaly, a nepotřebují, aby jim neziskovky vstupovaly do jejich práce a rušily je.

Starostka Barcelony Ada Colao znovu zopakovala, že Barcelona migranty přijme. Také vyzvala premiéra Pedra Sancheze, aby zasáhl, a pomohl skupině Proactiva “zachraňovat životy”.

Řekla: “Itálie chce migranty ponechat v rukou Libye, kde je mučí, znásilňují a zotročují.”

Na Twitteru se v neděli také střetli ministr vnitra Malty, Michael Farrugia, a italský ministr dopravy Danilo Toninelli, kteří se hádali, čí země je v ohledu k migrantům méně humánní.

Komentáře

komentáře