Syřan dostal za napadení Žida v Berlíně 4 týdny vězení. Už je venku

0

Za poměrně medializovaný útok páskem na mladíka s židovskou pokrývkou hlavy byl syrský imigrant odsouzen ke čtyřem týdnům vězení pro mladistvé a návštěvě centra ve Wannsee, kde mělo dojít k tzv. architektuře Holocaustu. Kvůli svému pobytu ve vazbě však ve vězení nestráví ani den.

K útoku došlo 17.dubna ve čtvrti Prenzlauer Berg. Izraelec byl na ulici se svým kamarádem, když došlo k jejich napadení. To bylo zachyceno na videu.

Podle obžaloby Syřan považoval Izraelce a jeho kamaráda za Židy a jeho cílem bylo urazit je a napadnout. Obžaloba kromě trestu požadovala i 40 hodin veřejně prospěšných prací. To ale soud zamítl.

Soud uznal, že útok měl protižidovské pozadí, ale trestný čin antisemitismu neexistuje. Je ovšem téměř jisté, že kdyby takový útok provedl Němec, z vězení nevyleze.

Arab tvrdí, že byl Izraelcem slovně napaden a neútočil proto, že by se jednalo o Žida. Ten tvrdí, že s ním před útokem nepromluvil ani slovo. Vypověděl, že se v Berlíně necítí bezpečně, a židovskou pokrývku hlavy už si sám na ulici nikdy nevezme.

Komentáře

komentáře