Muslimští pastevci zavraždili v Nigérii 120 křesťanů

0

Během víkendu zavraždili v centrální Nigérii muslimští pastevci z kmene Fulani na 120 křesťanů, kteří se vraceli z pohřbu místního duchovního. Během útoku, který prý trval několik hodin, dobře vyzbrojení pastevci zaútočili na několika místech a kromě 120 zabitých dalších 200 zranili. K tomu spálili asi 50 domů.

Účast na pohřbu byla vysoká, protože zesnulý duchovní byl vážený muž, a útočníci tak početného setkání využili, aby dostali co nejvíce svých nepřátel.

“Ozbrojení muži přepadli truchlící na jejich cestě z pohřbu a zabili 34 lidí z vesnice Nekan, 39 z Kufangu a 47 z vesnice Ruku,” tvrdí zdroj.

Účastníci pohřbu cestovali v karavaně aut, když byli ze všech stran napadeni. Mnohým z nich se podařilo utéci do buše, většině s nějakým zraněním. Útočníky identifikovali podle vzhledu jako muslimské pastevce.

K útoku došlo v sobotu okolo jedné hodiny odpoledne a následné pronásledování křesťanů trvalo až do osmi hodin večer. Světová média o masakru informovala, ale většinou vynechala jeho náboženské pozadí. Nicméně v Africe je jedno, k jakému náboženství patříte. Stejně nemilosrdně zde vraždí i křesťané muslimy.

Představitel muslimů v oblasti sdělil, že útok byl reakcí na zabití 300 krav patřících pastevcům, čehož se měli dopustit místní křesťanští vesničané. Útoky prý přestanou, až policie mladíkům z kmene Fulani zabrání v krádežích dobytka.

Podle světových agentur jde o dlouhodobý boj o zdroje a půdu, kdy pastevci při hledání pastvin stále častěji míří do hustěji obydlených farmářských oblastí. Tam pak dochází ke konfliktům.

Komentáře

komentáře