Pondělí v Chicagu, 19 postřelených, 2 mrtví

0

Jsou případy, kdy aktivisté Black Lives Matter a levičáci nevyrážejí do ulic a nepožadují zákaz držení zbraní, protože by to od nich bylo rasově necitlivé. Jsou to ty stovky a tisíce případů v amerických velkoměstech, kde po sobě střílejí černoši a jedná se o města jako Baltimore, New Orleans, Chicago, St.Louis či Detroit.

Srovnejte to se světovým zpravodajstvím, když střílí běloch, nebo když americká policie zastřelí černocha. Dozví se to celý svět. O každodenních přestřelkách a mrtvých v centrech těchto velkých amerických měst se dozvíte jen z lokálního zpravodajství.

Chicago je rasově rozdělené město. Ne nějakým zákonem, ale přirozeně. Černí, Hispánci a bílí žijí každý ve svých částech města. Tam, kde žijí bílí, je kriminalita nízká, tam kde žijí černoši, se denně střílí. To je realita tohoto města. Na černochy tu ale nepořádají nájezdy členové Ku-Klux-Klanu, ale černoši se zde střílí sami. Včera, v pondělí, zde chytilo kulku 19 lidí. Dva zemřeli.

CNN přineslo podrobné zpravodajství o každém incidentu. Je zajímavé projít si je a nasát atmosféru současného Chicaga. Podle mapy rasového rozdělení města je zřejmé, že ke všem incidentům došlo v “černé” části Chicaga.

Incident 1 – Muž (22) byl převezen do nemocnice poté, co byl při chůzi po ulici střelen do hrudi a do zad. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 2 – Muž (45) byl střelen do nohy, když někdo přišel k jeho autu, a několikrát vystřelil. Oběť se sama dovezla do nemocnice. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 3 – Muž (24) zjistil, že byl postřelen poté, co slyšel výstřely. Byl zasažen do kolene. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 4 – Muž (46) zemřel po zásahu do hrudi pěti nebo sedmi výstřely. Jeho spolujezdkyně se krátce před tím s někým hádala, kdo stál na ulici.

Incident 5 – Muž (25) střelen do hrudi. Sám se odvezl do nemocnice. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 6 – Muž střelen do zápěstí během přestřelky mezi dvěma auty.

Incident 7 – Muž (18) střelen do nohy a spodních zad při stání na chodníku. Zastavilo u něj terénní auto a jeho osádka začala střílet. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 8 – Chlapec (11) střelen do nohy cestou do obchodu. Chlapec nebyl terčem, jen se připletl do rány. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 9 – Muž (21) šel po chodníku, když u něj zastavil někdo na kole a střelil ho do zad. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 10 – Muž (46) střelen do zad při chůzi po chodníku. Střelec utekl.

Incident 11 – Muž (30) střelen do kotníku při jízdě na kole. Střelec pálil z jedoucího vozu. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 12 – Muž (22) nalezen v uličce se střelnou ranou v břiše. Nebyl schopen říct, co se stalo. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 13 – Nejméně tři lidé postřeleni v parku. Všichni postřeleni do nohou. Nikdo nebyl zatčen.

Incident 14 – Čtyři mladiství postřeleni. Jeden zemřel po zásahu do hrudi. Dívka zasažena do stehna, chlapec do chodidla a do stehna, třináctiletý kluk do ruky. Nikdo nebyl zatčen.

Komentáře

komentáře