V Rakousku dnes začíná rozsáhlé pohraniční cvičení

0

Rakousko dnes podniká rozsáhlé pohraniční cvičení, které má nacvičit dril pro případ další migrantské invaze jako v roce 2015 a je reakcí na chystané kroky Německa vracet chycené migranty zpět přes hranici.

Dnešek tak bude testem nové pohraniční jednotky Puma, která se skládá ze šesti stovek příslušníků. Součástí cvičení budou situace, při kterých se policejní studenti budou chovat jako imigranti snažící se překročit hranici.

Místopředseda rakouské vlády Heinz-Christian Strache z FPÖ k tomu řekl:

“V úterý proběhne velké policejní a vojenské cvičení ve Spielfeldu, při kterém projde svým prvním testem jednotka Puma. Během tohoto cvičení na rakousko-slovinské hranici se chceme připravit na všechen možný vývoj situace a poslat jasný signál, že už nebude žádná ztráta kontroly nad situací a volný pohyb jako v roce 2015.

“Důvody pro to jsou debaty o uzavírání vnitřních evropských hranic, které vyvolalo Německo, stejně jako vývoj na imigrantských trasách na Balkánu.”

Vyjádřil se i kancléř Kurz:

“Budeme připraveni a uděláme vše nezbytné pro ochranu našich hranic. To bude znamenat zabezpečení hranice u Brenneru (hranice s Itálií), ale i na jiných místech.

“Ale chci spolupracovat, aby k tomu nemuselo dojít. Musíme především zajistit, že se nelegální migranti do Evropské unie vůbec nedostanou, protože pak bychom potřebovali kontrolu na vnitřních evropských hranicích.”

Komentáře

komentáře