Italové zasáhnou proti africkým pouličním prodejcům, i těm, kdo u nich nakupují

0

Nová italská vláda hodlá zasáhnout proti nelegálním pouličním prodejcům, většinou migrantům, a udělovat jim i lidem, kteří od nich nakupují vysoké pokuty.

Na italských ulicích v okolí nejnavštěvovanějších turistických destinací se vždy nachází velké množství hlavně Afričanů, kteří prodávají různé levné suvenýry a cetky. S tím chtějí Italové zatočit.

Turisté, kteří od těchto neautorizovaných pouličních obchodníků nakoupí, mohou být podle nových pravidel pokutováni až do výše 7 tisíc eur. Jde o reakci na černý obchod, jehož výnosy dosahují až 22 miliard eur a italská státní kasa tím přichází o 11 miliard na daních.

Samotní prodejci mohou čelit tvrdším pokutám od 2500 eur až do částky 15 000 eur, v závislosti na typu zboží, které prodávají.

Za novými pravidly stojí ministr vnitra Salvini, který poté, co tito prodejci v Pise napadli policisty, kteří chtěli zkonfiskovat jejich zboží, slíbil odvetu.

Kromě pouliční prodejců Itálii trápí i africké prostitutky a drogoví dealeři, obojí často z Nigérie, nejlidnatější země Afriky. Už na začátku roku Středoevropan informoval o letovisku Castel Volturno, které tito zločinci ovládli.

Komentáře

komentáře