Vzniká nový “národ”. Asgardia chce osídlit vesmír

0

K založení Agardie došlo před 20 měsíci a už se může pochlubit 200 tisíci občany, ústavou a zvoleným parlamentem. Její zakladatel, Igor Ashurbeyli, byl v pondělí zvolen prezidentem.

Asgardia se nerozkládá na žádném místě na zemi, ale chce kolonizovat vesmír. Do deseti let chce mít populaci 150 milionů, kterou chce pomocí “vesmírných arch” dostat do vesmíru, kde by tito lidé zůstali žít.

Igor Ashurbeyli pochází z Azerbajdžánu, a je známým vědcem v oblasti nanotechnologií. Ačkoliv název pro svůj národ převzal z nordické mytologie, v Asgardii rasovou čistotu nehledejte. Ashurbeyli chce eventuálně do svého národa přilákat dvě procenta světové populace, kdy občanství bude udělováno na základě vysokého IQ.

To mají obecně nejvyšší Asiaté a Evropané, ale lidé s vysokým IQ se najdou, ač v menší míře, i mezi ostatními rasami. Bráno ze statistického hlediska průměrného IQ jednotlivých ras a etnik, by Asgardia byla složena z vysokého počtu Židů, východních Asiatů a Evropanů. V menší míře z jiných Asiatů a původní populace Severní a Jižní Ameriky. V malé míře z Afričanů a pravděpodobně z žádných australských Aboriginců, jejichž IQ je nejnižší na světě.

Občané Asgardie pocházejí z 200 zemí světa. Stát se občanem zatím může každý skrz pouhou registraci na webu Asgardie. Ta pravá selekce by zřejmě proběhla až ve chvíli, kdyby se odlety do vesmíru měly stát realitou. Již nyní ale Asgarďané platí roční členství 100 eur a Asgardie chce i vybírat daně. Ač nízké. Financování projektu zajišťuje Ashurbeyli spolu s dalšími dárci, kteří jsou již občany.

Ashurbeyli chce nejpozději do sedmi let poskytnout celému světu internetové připojení přes satelit. Archy by chtěl vybudovat do 15 let, a osídlit měsíc do 25 let.

Komentáře

komentáře