Záběry ze včerejšího nácviku ochrany rakouské hranice a představení jednotky Puma

0

Více než 700 vojáků, policistů a paramediků se zúčastnilo včerejšího nácviku ochrany rakouské hranice. Použity byly i vrtulníky ministerstva vnitra a obrany a také u nás známé Pandury. Hlavním cílem cvičení bylo podle ministrů vnitra Kickla a obrany Kunaska (oba FPÖ) vyslat signál, a to jak Rakušanům, tak i pašerákům lidí a konečně i migrantům.

“Je to o tom ukázat, že ochrana hranice a obrana fungují a nikdo by neměl věřit, že migrantům bude znovu položen červený koberec (jako v roce 2015),” řekl Kickl.

“Stát, který neumí ochránit své hranice v případě nouze, ztrácí důvěryhodnost,” dodal. Je podle něj povinností státu ochránit lidi před těmi, kdo přicházejí nelegálně, nebo se špatnými úmysly. Není to prý nic nelidského, je to něco, co lidé od státu očekávají.

Ačkoliv ze Slovinska zatím žádné davy migrantů neproudí, podle Kickla je důležité být připraven, aby se události z roku 2015 již neopakovaly.

Nově nasazená jednotka Puma bude prý schopna v případě krize reakce během 24 hodin. Což je dostatečný čas s ohledem na to, že masy migrantů nespadnou z nebe, ale jejich pohyb bude v předstihu monitorován.

Komentáře

komentáře