Antifa obsadila imigrační úřad v Portlandu. Policie je nevybíravě rozehnala

0

Levicoví milianti hlásící se k hnutí Antifa, které je některými institucemi v USA považováno za domácí teroristickou skupinu, na začátku minulého týdne obsadili v Portlandu ve státě Oregon sídlo místního imigračního úřadu. Policie s nimi dnes udělala krátký proces.

Rudí nejprve obsadili prostory úřadu a poté zde postavili barikády a stanové městečko. Senátor Steve King to ihned glosoval s tím, že Amerika směřuje k dalšímu Harpers Ferry. Pokud jste chyběli v dějepise, nevadí, určitě znáte písničku o kapitánu Johnu Brownovi, co sebral ve Virginii černých přátel šik. Tato Antifa 19.století tehdy přepadla arzenál zbraní ve Virginii s cílem vyvolat povstání černochů. Přepadení ale bylo odraženo armádou a Brown po zásluze popraven. Druhá část Kingova komentáře ovšem byla, že po Harpers Ferry přišlo Fort Sumter, což byla americká pevnost v Jižní Karolíně, na kterou zaútočili vzbouření Jižané a zahájili tím Válku Severu proti Jihu.

Rudí v Portlandu žili několik dní v iluzi, že dělají revoluci, ale dnes přišlo nepříjemné vystřízlivění, když se na místě objevily početné´a po zuby ozbrojené síly policie.

Barikády a stany byly strženy, přístup do úřadu uvolněn a rudí byli naloženi do policejních dodávek. Silné policejní jednotky oblast dále střeží.

Komentáře

komentáře