Domů Pevnost Evropa Malta dnes zavřela své přístavy neziskovkám

Malta dnes zavřela své přístavy neziskovkám

0

Maltská vláda dnes oznámila, že uzavřela své přístavy tzv.záchranným lodím neziskovek. Ke svému rozhodnutí došla po případu s lodí Lifeline, která po lodi Aquarius byla další, co zůstala několik dní na moři a žádný přístav ji nechtěl přijmout. Citové vydírání v obou případech vedlo k tomu, že byli afričtí pasažéři na palubě nakonec někam přijati. A protože Malta tuší, že podobně to může dopadnout s každou další lodí, tak učinila rázné rozhodnutí.

“Po nedávných událostech, které vynesly do popředí dříve neznámé skutečnosti, se Malta potřebuje ujistit, že operace prováděné organizacemi, které využívají služby jejích přístavů a operují v oblasti pod maltskou kontrolou, jsou v souladu s národními a mezinárodními pravidly,” stojí v prohlášení.

Maltě vadí, že vůči neziskovkám probíhá vyšetřování nezávislých orgánů, a dokud toto vyšetřování nebude ukončeno a problém ujasněn, Malta těmto lodím nedovolí používat své přístavy ať už pro vstup nebo výstup z nich.

Malta své rozhodnutí také vysvětluje tím, že se obává, aby v případě, že neziskovky jednají proti mezinárodnímu právu, nebyla Malta vnímána jako spolupachatel.

Komentáře

komentáře