Španělský premiér se včera v Madridu sešel se Sorosem. Tajně

0

Španělský premiér Pedro Sanchez se v paláci Moncloa ve středu odpoledne sešel s Georgem Sorosem. Kromě těchto dvou mužů nebyl schůzce, o které informoval například list Okdiario, nikdo přítomen.

Schůzka měla trvat asi hodinu a půl a slušný člověk za ní nevěstí nic dobrého. Vždyť Soros je nejznámější světový finanční spekulant a propagátor migrace ze zemí Třetího světa do Evropy.

Za 14 dní se má Soros veřejně setkat s nedávno zvoleným katalánským vůdcem Quim Torrou, který nahradil uprchlého Carlese Puigdemonta.

O čem Soros s těmito politiky jednal a bude jednat není jasné. Sorosovy postoje jsou veřejně známé. Prosazuje politiku otevřených hranic, EUropy a neomezené migrace do ní. Zároveň měl finančně podporovat snahy o katalánskou nezávislost. Přitom evropští byrokraté, kteří jsou více než ochotnými vykonavateli toho, oč Soros usiluje, proti nezávislosti Katalánska vystupují a podpořili represivní kroky, které španělský režim vůči Kataláncům použil. Lobboval u španělského premiéra za katalánskou nezávislost, nebo má za lubem něco jiného?

Komentáře

komentáře