Ve Švédsku otevřou první “genderově neutrální” sportovní stadion

0

Ve švédské Uppsale otevřou první genderově neutrální sportovní stadion, který bude mít šatny a sprchy upravené tak, aby aby nebyly rozděleny podle pohlaví.

Ty sportovní týmy, které budou chtít stadion využívat, budou muset projít řádným výcvikem v LGBT legislativě a ideologii. Pracovníci stadionu, který se má otevřít v příštím roce, bude mít ještě náročnější trénink, který bude zaměřen na “kritické myšlení” a boření norem ve společnosti. Součástí kritického myšlení je uvědomění si, že být bílý nebo rozlišovat jen na dvě pohlaví, je problém, protože to vede k diskriminaci.

Potřeby transgenderů v převlékárně nebo sprchách budou řešeny tak, že tyto prostory nebudou společné, respektive šatny by měly být společné a sprchy nikoliv. Ty by měly být řešeny formou individuálních kabin, stejně jako toalety.

Podle radnice má být stadion přístupný všem bez “ohledu na pohlaví, pohlavní identitu, pohlavní vyjádření se a sexuální orientaci”. Stadion má zvýšit pocit bezpečí LGBT sportovců a zároveň veřejnost více o jejich problematice informovat.

Otázkou je, jak moc bude na stadionu narváno. Nedávný pokus otevřít bazén v Malmö jako “genderově neutrální” dopadl katastrofou.

Komentáře

komentáře