Bílé přilby prý do Idlibu dovezly chemikálie a kamery. Chystá se útok pod falešnou vlajkou?

0

Rusové v Sýrii oznámili, že mají informace od místních lidí o přípravě možného útoku pod falešnou vlajkou. Generál Cygankov z Ruského průzkumného centra oznámil, že do města Idlib, které je pod kontrolou rebelů, dorazilo šest aut Bílých přileb, ve kterých se měly nacházet chemikálie, ochranné oděvy a kamery.

V jednom z aut měly být rakety a kanystry s neznámou látkou. Místní prý viděli čtyři osoby v ochranných oblecích, které měly hlavice raket naplňovat nějakou tekutinou a práškem. Konvoj poté odjel směrem na jih od města.

Bílé přilby jsou známé, že v několika případech jako první zprostředkovaly záběry z míst údajně zasažených chemickým útokem. Jejich důkazy sloužily jako záminka pro americké vojenské útoky na syrské základny, odkud měly útoky údajně přijít.

Organizace je také podezřelá z napojení na islamistické skupiny v Sýrii. Operuje čistě jen v oblastech pod jejich kontrolou.

Ruské ministerstvo obrany opakovaně varovalo, že islámští militanti se v Sýrii podílejí na falešných chemických útocích, které mají ospravedlnit zásah západních sil proti syrské vládě.

Komentáře

komentáře