Poslanci AfD podávají žalobu na německé neziskovky vozící do Evropy imigranty

0

Čtyřicet dva poslanců Alternativy pro Německo podepsalo iniciativu za to, aby německé neziskovky, které dostávají Afričany do Evropy, byly obviněny z pašování lidí. Za iniciativou stojí mluvčí komise pro zahraniční politiku AfD Petr Bystroň. Strana podá žalobu tento víkend.

Poslanci chtějí podat žalobu kvůli “opakované pomoci nebo asistenci nelegální migraci” proti neziskovkám SOS Mediterranée, Sea-Watch, Sea-Eye, a Mission Lifeline.

Podle tiskového prohlášení si Bystroň a další poslanci migrační krize ve Středozemním moři poprvé více všimli díky aktivitě identitářského hnutí v rámci projektu Defend Europe a zpravodajství kanadské novinářky Lauren Southern, která také před několika dny zveřejnila působivý dokument o Jižní Africe pod názvem Farmlands.

Poslanci také citují příspěvek na Facebooku, který tvrdí, že několik občanů Malty, kteří protestovali proti přistání lodi neziskovky, na které bylo 234 afrických migrantů, byli napadeni členy Antifa, kteří možná byli součástí posádky.

“Německo je poslední zemí v Evropě, která stále nechává otevřené dveře nelegální migraci. Aktivita těchto radikálně levicových neziskovek pobízející k nelegální migraci a riskování života migrantů na moři ve vratkých člunech musí přestat,” řekl Bystroň.

“Vyzýváme maltskou vládu k zatčení posádek lodí Sea-Eye, Sea-Watch 3, a Lifeline, a zabavení plavidel kvůli zločinu pašování lidí. Je to jediný způsob jak zastavit nelegální migraci a zabránit utonutí dalších lidí.”

“Vydělávají (neziskovky) velké peníze,” řekl Bystroň pro Breitbart London. “SOS Mediterranée loni vydělala 4 miliony eur, další 1,7 milionů, a ta nejmenší, kterou teď chytili, čtvrt milionu.”

Bystroň nemá žádné pochopení pro levicové politiky, kteří podle něj stvořili prostředí vedoucí k této krizi a bídě migrantů, kteří by nikdy na moře nevypluli, kdyby nevěděli, že nebudou u pobřeží naloženi na lodě neziskovek.

Komentáře

komentáře