Starosta řecké Morie migrantům: “Naši občané jsou připraveni vzít zákon do svých rukou”

0

Starosta obce Moria na řeckém ostrově Lesbos zahájil hladovku kvůli situaci, které jeho občané na ostrově poslední tři roky kvůli migrantům čelí. Kritický je především problém s hygienou a bezpečností kvůli blízkosti největšího uprchlického tábora v Řecku.

Před několika dny prý migranti založili požár a spálili deset akrů olivovníků. To byla pro občany Morie poslední kapka a donutila starostu Trakelise zahájit hladovku. MORIA SOS, ŘEŠENÍ TEĎ je transparent, se kterým přišel za odpovědnými úředníky.

“Už to nezvládáme. Od roku 2015 čelíme v naší vesnici katastrofě. Hygienické zařízení v kempu je pro 800 lidí, ale jich je tam 8000. Odpad vytéká do blízké řeky a končí v moři u naší vesnice. Odpadky jsou všude, špína a komáři. Jakýkoliv náznak hygieny v naší vesnici je pryč,” vysvětluje. Úřady stále slibují, že kemp odstraní, ale nic se neděje.

“Všichni nás obelhávají. Vláda, EU. Občané jsou připraveni vzít právo do vlastních rukou.”

“Stát už by měl konečně začít pracovat, nechceme nic jiného, než aby vláda chránila naše životy a naše majetky, tak jako to pro své občany dělá každý stát. Už dost slibů, chceme akci.”

Komentáře

komentáře