Zjištění: Francouz zatčený za plánování útoků na muslimy ztratil dceru při islamistickém útoku na Bataclan

0

Po zatčení deseti krajně pravicových militantů ve Francii ze začátku tohoto týdne byla zveřejněna informace o jednom členu skupiny. Ten měl v roce 2015 ztratit svou dceru při útoku islamistů na klub Bataclan v Paříži.

Policie členy skupiny pozatýkala po celé Francii, protože věří, že chtěli útočit na radikální islámské imámy, zradikalizované bývalé vězně a i zahalené ženy. Prostě partyzánská válka se vším všudy.

Od zatčení směrem ke skupině Action des Forces Opérationnelles (AFO) zaznělo několik tvrzení včetně odhalení několika jmen. Velitelem skupiny měl být bývalý policista Guy S. (65). Ve skupině byla i jedna žena.

Na internetové stránce spojené s AFO skupina odmítla jakékoliv zapojení do plánování útoků: “Veškerá obvinění proti našim kamarádům jsou falešná. Naše hnutí neobhajuje násilné útoky nebo provokace za žádných okolností. Jsou kontraproduktivní.”

AFO je popisována jako “operační struktura” organizace Réveil Patriote (Vlastenecké obrození), a tvrdí, že místa po celé Francii byla ovládnuta stoupenci Islámského státu, kteří chtějí zavést šaríju.

“Připravujeme se, učíme se přežití, vzděláváme se v právu. Ale nikdy jsme nemluvili o násilí v naší situaci, tedy relativním míru, kde nesmíme provádět hlouposti nebo provokace vůči opačnému táboru,” tvrdí skupina.

Podle francouzské tajné služby měla skupina ve svém držení podomácku vyrobené granáty a další výbušniny.

Komentáře

komentáře