Trump prý Macronovi nabídl, ať Francie opustí EU výměnou za vzájemnou obchodní dohodu

0

Americký prezident Trump měl vyzývat francouzského prezidenta Macrona, aby Francie opustila EU. Pokud by to udělal, nabízí mu za to výhodnou obchodní dohodu s USA. Tvrdí to list Washington Post.

Dohoda o výhodné vzájemné obchodní dohodě s lepšími podmínkami, než má Francie s EU, měla podle novinářů potenciálně EU rozložit.

K nabídce došlo během Macronovy návštěvy Washingtonu, kde se měl Trump Macrona napřímo zeptat: “Proč neopustíte Evropskou unii?”

Autor textu, novinář Josh Rogin, citoval dva nejmenované úředníky EU a nabídku nazval “pokusem prezidenta USA o rozložení organizace spojenců Ameriky proti vyhlášené politice USA”.

Bílý dům a Elysejský palác tvrzení ani neodmítly, ani nepotvrdily, ale nabídka by byla v souladu s Trumpovou nechutí ke globalistickým blokům a multinárodním dohodám, které jsou podle něj pro USA nevýhodné.

Že by ovšem Macron na jeho nabídku kývl je nepravděpodobné. Je spolu s Angelou Merkelovou páteří EU, a pokud unie padne, Francie bude zřejmě jednou z posledních zemí, která ji opustí.

Komentáře

komentáře