“Už se necítíme bezpečně,” napadla žena muslimského starostu Londýna, Sadiqa Khana

0

Muslimský starosta Londýna Sadiq Khan čelil během tradiční “Londýnské debaty” s veřejností výstupu naštvané matky, která mu řekla, že lidé už se kvůli vlně násilné kriminality ve městě necítí bezpečně.

Žena si vzala slovo a starostovi během debaty řekla, že už nemůže svého syna pouštět na ulici. Požádala ho, aby místo statistik dal Londýňanům o bezprecedentním počtu vražd a napadení fakta.

Debata se týkala i londýnského summitu kriminality s nožem, který se konal ve stejný den, kdy v Londýně došlo k vraždě s pořadovým číslem 81 za tento rok. Žena Khanovi řekla, že k jedné vraždě došlo i u jejího domu v Greenwich, jen 200 metrů od uzavřené policejní stanice.

Starosta dával vinu snižování rozpočtu, ale když mluvil o tom, že vysoký počet zabavených nožů by lidem mohl dodat důvěru, byl vypískán.

Žena řekla: “Stalo se to před tou zavřenou policejní stanicí, mou místní policejní stanicí. Na ulici nejsou žádní bobíci. My Londýňané se necítíme bezpečně. Naše komunity se necítí bezpečně.

“Dáváte mi statistiky pane Khane, a to je fajn. Ale pro mě, jako rodiče, vám mohu říct, že se necítíme v bezpečí. Necítíme se v Londýně v bezpečí.”

Komentáře

komentáře