Bulharský premiér: “Uzavřete evropské hranice, zavřete ilegály, deportujte je zpět do Afriky”

0

Bulharský premiér Bojko Borissov řekl, že migrační krize by mohla být vyřešena, pokud by EU uzavřela své vnější hranice, zadržela ilegální imigranty, kteří v EU již jsou, a deportovala je zpět, odkud přišli.

Řekl také, že nepřijme žádný plán, ve kterém jsou migranti posíláni do toho státu, do kterého přišli jako do prvního, což jsou hraniční státy.

“Je pravda, že Řecko, Itálie a Bulharsko pustilo migranty skrz a ti šli do Německa,” řekl. “Tak byly státy západní Evropy zaplaveny migranty a to je proč některé z nich chtějí poslat pryč. Ale tito migranti by teritorium hraničních států nikdy nepřekročili, kdyby je Angela Merkelová nepozvala.”

Borissov říká, že dohoda o vracení migrantů bude možná jen ve chvíli, kdy budou vnější hranice neprostupně uzavřeny. A než prý budou posláni zpět, EU musí souhlasit, že země jako Bulharsko postaví vězení, kde bude migranty držet.

Podle Borissova je třeba udělat následující. Všechny pohraniční státy Evropy musí dodržovat stejnou linii. Tyto “frontové” státy musejí být financovány, aby bylo zajištěno, že jimi nikdo neprojde. Mimo Evropu musejí být zřízena přijímací centra, na kterých se budou podílet státy s historicky dobrými kontakty na Afriku (bývalí kolonisté). A konečně, místo toho, aby byli migranti například z Německa posíláni do Řecka nebo Bulharska, měli by být posíláni do Libye, Tuniska, nebo kamkoliv, odkud přišli. Cílem těchto opatření je migraci do Evropy zastavit.

A to jsou rozumné argumenty.

Komentáře

komentáře