Video: Antifa inkasovala těžké bití ve své pevnosti v americkém Portlandu

0
Foto: Mark Graves

Americká krajní levice se pyšní tím, že město Portland ve státě Oregon je její pevností. A donedávna na tom jistě něco pravdy bylo. Před pár dny tu ale zásahová jednotka policie zničila její stanový tábor, kterým obsadila místní sídlo migračního úřadu, a včera přišlo bití od patriotů.

V Portlandu se konala již poměrně tradiční Modlitba patriotů a Antifa se zjevně sebevražednými úmysly se rozhodla na shromáždění zaútočit. Že to nedopadlo právě podle jejích představ se je možné přesvědčit na tomto videu:

Shromáždění patriotů začalo odpoledne na Federal Plaza a organizoval jej kandidát do Senátu Joey Gibson. Poblíž se shromáždili maskovaní a ozbrojení antifašisté, kterým policie jejich zbraně (nože, tyče a kasry) zabavovala.

Okolo šesté hodiny odpoledne antifašisté na pochodující pravičáky zaútočili. Částečně proti nim zasáhla policie, ale zároveň dovolila, aby se oba tábory dostali k sobě a v tu chvíli se ukázalo, kdo má navrch. Antifašisté byli rozehnáni, někteří i skončili knock-outovaní na zemi.

Bohatou fotogalerii naleznete zde.

Komentáře

komentáře