AfD vyzvala k vytvoření Pevnosti Evropa ale naráží na překážky

0

Během víkendového celostátního kongresu Alternativy pro Německo v Augsburgu předseda Jörg Meuthen vyzval k vytvoření Pevnosti Evropa, protože multikulturalismus jako ideologie selhal.

“Multikulturalismus je velký ideologický blud 21.století a při bližším pohledu si uvědomíte, že čas ukázal, že jde o cizí ideologii a utopii,” řekl Meuthen.

Předseda AfD prohlásil, že azylová politika Merkelové, Macrona a Junckera Evropu přibližují k plíživé sebevraždě. A vyjmenoval potenciální spojence, se kterými by Německo mohlo silněji chránit hranice a vytvořit Pevnost Evropa.

Jmenoval, mezi jinými, Itala Salviniho, Maďara Orbána a Rakušany Kurze a Stracheho. Mluvčí rakouské vlády ale krátce poté výzvu předsedy AfD odmítl s tím, že AfD není partnerem a rakouská vláda je pro-evropská.

Kromě celoevropských témat se na sjezdu řešila i německá politika a Alice Weidel zmínila možnou koalici AfD a CSU během říjnových voleb v Bavorsku. I tento návrh byl ovšem protistranou, šéfem CSU Seehoferem, smeten ze stolu.

Komentáře

komentáře