Černoši se zbraněmi přepadli dům milionáře. Ten se bránil a policie ho stíhá za rasový útok

0

Jako ve špatném filmu se musí cítit milionář Nigel Stringer, který byl na svém panství přepaden gangem černochů a kvůli tomu, jak bránil sebe a svou rodinu je nyní sám stíhán za rasově motivované napadení.

Stringer, kterému je 67 let, trávil jedno odpoledne se svou ženou a dcerami na svém panství v hodnotě 2 milionů liber, když u brány zastavily tři auta plná neznámých černochů a někteří z nich přelezli bránu. Stringer ihned zavolal na policii, ale protože vetřelci už byli u dveří, vyběhl ven s hokejkou a jednoho z nich konfrontoval.

Černoši nebyli žádní amatéři. Někteří měli železné tyče, ale Stringer viděl i něco, co mu připomínalo kuši. Později našel v trávě i odhozený kuchyňský nůž. S tím, se kterým se dostal do křížku, se rvali a Stringerovi se povedlo jej vytlačit od domu. Všiml si ale čtyř dalších, kteří na svého bojujícího druha křičeli: “Dělej negře, sejmi ho”. Stringera v tu chvíli napadlo, že použije jejich slovník a zkusí je zastrašit. Křičel, že jestli někdo z nich negrů vleze na jeho zahradu, že je praští. A že zavolal policii.

Tehdy jeden z černých sám zavolal policii, že byl napaden a rasově urážen. Když dorazila policie, došla k závěru, že černoši omylem vstoupili na cizí pozemek, za což je odmítli stíhat. Ale v případě Stringera se policisté rozhodli jej vzít na stanici, kde se měl zpovídat z napadení.

A to není vtip. Ačkoliv měl gang zbraně, policie sama sebe přesvědčila, že v jejich případě šlo jen o neoprávněný vstup na cizí pozemek, a tím pravým zločincem je pan Stringer, který po nich zbytečně tvrdě vyjel a ještě je počastoval rasovými urážkami. To je zřejmě možné jen v Británii.

Stringer se rozhodl vést vlastní občanské vyšetřování, kterým chce nesmyslný postup policie kontrovat.

Komentáře

komentáře