V Londýně zatčen jedenáctiletý kvůli pobodání čtrnáctiletého

0

Zatčen a později bez jakéhokoliv postihu propuštěn byl včera večer jedenáctiletý chlapec, který byl původně podezřelý z pobodání čtrnáctiletého. Policie dnes ráno zatkla zřejmě skutečné pachatele ve věku 14 a 15 let.

K napadení podle fotografie zřejmě bílého chlapce došlo včera pozdě odpoledne na Fairbridge Road v severním Londýně. Svědci sedící v okolních kavárnách vypověděli, že slyšeli křik, a pak někoho viděli běžet ulicí s velkým kuchyňským nožem, který do napadeného chlapce několikrát zabodl. Svědci vypověděli, že nevěřili svým očím. Nechápali, že tak velký nůž může někdo skutečně použít na někoho jiného.

Chlapec se po ranách zhroutil a do nemocnice ho musela převézt helikoptéra. Je ve vážném stavu.

Etnicita oběti ani pachatelů zatím nebyla zveřejněna, ale z fotografie, na které medici chlapce ošetřují, je vidět, že se o černocha nejedná. Přitom statisticky je většina pachatelů i obětí útoků nožem v Londýně černá, protože se jedná o vzájemnou válku jejich gangů. Jenže součástí přijetí do gangu může být i napadení ne člena konkurenčního gangu, ale kohokoliv na ulici. Takové případy, kdy útočníci zdánlivě nesmyslně v londýnských ulicích napadali lidi nožem, tu už byly. Ale jejich násilí má přitom velký smysl. Alespoň v hiearchii jejich gangu. Kdo má víc zářezů, má větší prestiž.

A je to jen pár dní, co bylo londýnskému starostovi vyčteno, že se lidé ve městě už necítí bezpečně. I jako turisté si v centru města musíte dávat pozor. Možná ne na to, že vás někdo bodne nožem, ale pokud máte v ruce mobil, můžete o něj přijít v mžiku sekundy.

Komentáře

komentáře