Malta zadržela další loď, které velí “rudá” kapitánka

0

Vláda ostrovního státu Malta zadržela loď patřící německé neziskovce Sea-Watch, která do Evropy vozí migranty z Afriky, a lodi zakázala vyplout z přístavu. Krátce předtím byl zatčen i kapitán jiné lodi patřící neziskovce Lifeline.

Sea-Watch oznámila zadržení své lodi, Sea-Watch 3, v neděli na svých internetových stránkách, s tím, že loď prý byla zadržena bezdůvodně a akci nazvala “politickou kampaní proti občanským záchranným akcím na moři”.

Kapitánka lodi Pia Klemp, která je rudá jak zadek paviána, tvrdí, že loď je registrována pod holandskou vlajkou, z čehož ostatní lodě italská vláda obviňuje, že tak činí nelegálně.

“Naše loď má řádnou registraci a je plně oprávněná plout pod holandskou vlajkou. Byli bychom nejlépe vybavenou a vytrénovanou záchranou posádkou v oblasti operací a neexistuje žádný právní základ, který by zabavení naší lodi ospravedlňoval. Očekáváme, že nás úřady nechají okamžitě vyplout,” říká Klemp.

V pondělí soud na Maltě vyslechl svědectví v případě kapitána lodi Lifeline, který je obviněn z toho, že nemá řádnou registraci.

Podle vyšetřovatelů má kapitán lodi Claus-Peter Reisch dokumenty k lodi, ale ty mu dovolují se nevzdálit dál než 30 námořních mil od pobřeží.

Zdá se, že se konečně začíná něco dít.

Komentáře

komentáře