Někteří nelegální migranti jsou ve Švédsku sexuálně zneužíváni a zotročováni starými levicovými aktivistkami

0

Švédsko má další skandál s dobrovolníky pomáhající afghánským migrantům. Švédský levicový politik Stefan Lindquist tvrdí, že ve většině případů ženské dobrovolnice migrantům nabízejí pomoc za sexuální protislužby.

Lindquist, který chce odhalit zneužívání afghánských mladíků, říká, že ví o tom, že ženy chtějí sex výměnou za jídlo nebo ubytování, ale ví i o jednom případu znásilnění mladého migranta mužem.

Tvrdí, že “ženy bez skrupulí” chlapce kontaktují, pozvou je k sobě domů a používají je na vše od “otrocké práce po sexuální zneužívání”. Obvinění je založeno na svědectví mladíků a lidí, kteří jim pomáhají.

Lindquist případy oznámil policii. Jde prý nejméně o deset případů, kdy ve dvou jde o mužské pachatele, a ve zbytku o ženy. Za svou aktivitu se dočkal zablokování na facebookových stránkách “Stop deportacím”, jejichž administrátoři prý o všem věděli. Stránky skupiny byly mezitím změněny z veřejné na tajnou.

“Ti kluci se sami neodvažují jít na policii, protože jsou ve Švédsku nelegálně. Ty starší ženy je bez výčitek zneužívají,” říká.

Komentáře

komentáře