Feminizace malých kluků v Británii. Školky zakazují dětem hrát si s pistolkami a meči

0

Téměř čtyři z pěti britských školek zakazuje dětem hrát si s hračkami napodobujícími zbraně ze strachu, že to povzbudí násilí. Kritici politicky korektní školky napadají za to, že dětem zakazují hrát si na “policajty a zloděje” a hodné a zlé.

Tvrdí se, že neexistuje žádná evidence o tom, že děti, které by si hrály se zbraněmi, by v dospělosti byly násilnější. Teď školky ve své většině zakazují kromě plastových střelných zbraní i plastové meče.

Malé, ale rostoucí procento školek také zakazuje dětem nosit kostýmy superhrdinů.

Debata v Británii začala poté, co byly zveřejněny fotografie malého prince George, jak si hraje s plastovou pistolí, nožem a pouty. Feministky a levičáci měli v diskusích na internetu kvůli tomu žně.

Bývalá učitelka z mateřské školky Carla Coward, která nyní učí na základní škole v Devonu, říká, že je to zcela absurdní.

“Je děsivé, že zaměstnanci školek jsou tak vyděšení tím, jak si malé děti hrají. Shodují se, že hrát si v raném věku se zbraněmi a na superhrdiny podporuje násilí, když děti rostou. Mou odpovědí na to je, jestli to také znamená, že pokud dětem dovolíme hrát si s panenkami, zvýší se tím u teenagerů počet otěhotnění? Samozřejmě, že ne!”

Komentáře

komentáře