Lauren Southern nesmí na Nový Zéland

0

Lauren Southern a další Kanaďan, Stefan Molyneux, se měli 3.srpna účastnit v novozélandském Aucklandu setkání, při kterém měli debatovat s hosty na obvyklá témata jako je migrace a evropská identita. Ale starosta města Phil Goff vyhlásil zákaz jejich výstupu ve všech městských prostorách. A tím bylo i Bruce Mason Centre v tomto největším městě na Novém Zélandu.

Kdo Lauren Southern náhodou nezná, tak Lauren je mladé kanadské děvče, které vešlo ve známost svým politickým aktivismem, knihou Barbarians, oblíbeným YouTube kanálem, a v poslední době také velice ceněným dokumentem o situaci v Jižní Africe – Farmlands.

Britský režim jí nedávno zakázal doživotně vstup do země a zdá se, že Nový Zéland bude druhou takovou zemí. Je nechutné, když bílé země zakazují bílým lidem vstup. Starosta Goff k tomu napsal:

“Městské prostory by neměly být používány k podněcování etnických nebo náboženských vášní. Názory, které rozdělují, místo aby spojovaly, jsou odpudivé, a já se vyjádřil jasně. Lauren Southern a Stefan Molyneux nebudou mluvit v žádných prostorách města.”

Oficiálním důvodem zákazu vystoupení jsou bezpečnostní důvody, což je obvyklá výmluva režimů, které nemohou otevřeně prohlásit, že chtějí omezovat něčí svobodu slova. Organizátor akce prohlásil, že starosta zcela dezinterpretoval to, o čem oba Kanaďané chtěli mluvit.

Na Zélandu je nyní debata, jak by se stát měl k dvojici zachovat. Lidskoprávní advokát Craig Tuck k tomu řekl, že debata by neměla mít žádná omezení a ti dva by měli být vpuštěni. Naopak představitelé místní muslimské komunity jsou proti. Southern by je prý urážela.

Prostor k vyjádření dostala i Lauren a řekla, o jakých tématech chtěla mluvit:

“Imigrace, západní kultura, zachování západní kultury a jedovaté liberální nebo krajně levicové ideologie, které si razí cestu do našich médií a proč povedou k ekonomickému, sociálnímu a politickému pádu našich národů.”

Lauren říká, že to, o čem chtěla mluvit, není nenávistný projev.

“Nenávistný projev je jen oblíbený výraz k popisu projevu, který je ve své době nepopulární. Před pár stovkami let by mi nebylo dovoleno zpochybňovat boží zákony, nebylo by mi dovoleno být pro homosexuály nebo pro rasově smíšená manželství. Dnes nesmíte být proti masové migraci, nesmíte zpochybňovat šílenou politiku LGBT.”

Imigrační oddělení Nového Zélandu sdělilo, že o obou Kanaďanech ví, a řeší, jak s nimi naložit.

Komentáře

komentáře