Sedm vražd ve Švédsku mezi gangy za poslední dva týdny. Premiér svolal krizovou schůzi

0

Švédský premiér vyzval k urychlené schůzce s policií poté, co bylo v zemi během posledních dvou týdnů zavražděno sedm lidí během násilí gangů. Premiér chce dát policii finance navíc, aby vrahy dostali. Ti se rekrutují především z řad migrantů.

Policie má prý nyní k dispozici více zdrojů, než požadovala, ale vláda chce řešit, co může udělat více.

“Z tohoto důvodu jsem dnes požádal Morgana Johanssona, aby od policie zjistil, co může vláda udělat, aby policie dostala ty správné zdroje. Toto musí být zastaveno,” řekl premiér.

“Je to urgentní, společnost to nemůže přijmout. Máme tu lidi, kteří si užívají slunce, užívají si léto, máme radost z fotbalu, a pak někdo přijde a začne střílet na ulici. Je to zcela nepřijatelné a my to zarazíme.”

Je to opravdu zajímavý obrat oproti situaci ještě před rokem, kdy švédský establishment a média situaci ve Švédsku popírali. Ještě před rokem psal Český rozhlas, že ve Švédsku je vše fajn. Existenci no-go zón popíral Demagog.cz. Server iDnes dokonce před dvěma lety přinesl článek o tom, že Kladno je prý horší, než údajné švédské no-go zóny zóny. A najednou bum a bác. Diví se establishment, že mu už skoro nikdo nevěří?

Jediným řešením pro Švédsko je vláda v rukou Švédských demokratů a následující nekompromisní kroky.

Komentáře

komentáře