Somálský migrant, starosta britského Sheffieldu, “zakázal” Trumpovi vstup do města

0

Somálský migrant Magid, který se stal prvním mužem Sheffieldu volbou levicové městské rady, a je tak spíš jejím maskotem, než lidmi vybraným politikem, na sebe upoutal trapným kouskem.

Ve vystoupení nehodném uhlazené imperiální britské velikosti a spadající spíše do jejích koloniálních časů a míst se Magid nechal vyfotit v místnosti úřadu vyzdobené ve viktoriánském stylu v mexickém sombreru, zelených vysokých botách Dr.Martens, s řetězem svého úřadu a v triku s nápisem “Donald Trump je k ničemu”.

“Já Magid Magid, Lord Starosta a první občan tohoto města tímto vyhlašuji, že nejen, že je Donald Trump k ničemu, ale je také zapovězen vstoupit do velkého města Sheffieldu,” připojil text k fotografii na Twitteru.

Jako tzv. Lord Starosta samozřejmě Magid nemá žádnou pravomoc někoho vykázat, či zamezit vstup do města. Jeho role je navíc jen ceremoniální. Jednoduše maskot. Další věc je, že Trump se zřejmě ani Sheffield navštívit nechystal.

Jak živoucí parodie, když si takového maskota městská rada zvolí do svého čela, vypadá v úřadu, se můžete podívat na této fotografii. Kontrast buranství versus formálnosti nemůže být větší. Asi si tak v Sheffieldu připadají moderní.

Komentáře

komentáře