Domů Pevnost Evropa Trumpa v Londýně “přivítá” obrovský balón v jeho podobě. Trumpovi stoupenci ale...

Trumpa v Londýně “přivítá” obrovský balón v jeho podobě. Trumpovi stoupenci ale chystají odvetu

0

Americký prezident Donald Trump příští týden přijede na dlouho očekávanou návštěvu Londýna. V tomto stále méně anglickém městě na něj budou čekat jak jeho příznivci tak odpůrci, ale s posvěcením muslimského starosty Sadiqa Khana i obrovský nafukovací balón, který má vypadat jako Trump a z Trumpa si tak dělat legraci.

Levicoví aktivisté na šestimetrovou Trumpovu nafukovací figurínu vybrali téměř 18 tisíc liber. Postava má podle nich odrážet Trumpův charakter “vzteklého dítěte s křehkým egem”. Starosta Khan vzlet balónu povolil na dvě hodiny času příští pátek ráno.

Bílý dům se zatím nevyjádřil, ale Nigel Farage prohlásil, že jde o nejhorší urážku amerického prezidenta ze strany britských občanů do této chvíle.

Organizátoři k akci prohlásili: “Až Británii v pátek navštíví, chtěli jsme se ujistit, že ví, že se na něj celá Británie dívá a směje se mu.”

Jenže celá Británie se nesměje. Naopak. Příznivci Trumpa uspořádali protiakci a na stejné crowdfundingové stránce udělali sbírku na nafukovací figurínu Sadiqa Khana a za den získali 79 procent potřebné částky. Khan má být stejně jako Trump vyroben jako dítě a má symbolizovat “nespokojenost s jeho vládnutím”.

Je to takový malý test. Khan totiž v souvislosti s povolením vzlétnutí nafukovacího Trumpa řekl, že podporuje právo na mírumilovný protest, který může mít různé formy.

Organizátoři sbírky na Khanovu figurínu píší:

“Ve světle balónu baby Trumpa, kterému bylo povoleno vzlétnout nad Londýnem během Trumpovy návštěvy Británie, vyrobme balón baby Khana a uvidíme, jestli se svoboda slova vztahuje na všechny a zda to Khan a londýnská radnice také povolí.”

Komentáře

komentáře