Africká média popisují fotbalový tým Francie jako “africký tým”

0

Noviny v Burkina Faso označily francouzský “národní” fotbalový tým jako “africký tým” kvůli vysokému počtu afrických hráčů.

List Aujourd’hui au Faso napsal: “Ze 34 hráčů reprezentace jich je 23 z Afriky (20 černých a 3 Arabové), 7 Francouzů a 4 další jiného původu. V kostce, Afrika pokračuje na mistrovství skrze své syny.”

“S nádechem ironie, ale ne bez hrdosti, můžeme říct, že ‘africká’ Francie pomstila Afriku, vyřadila Argentinu,” píší noviny v narážce na to, že Argentina vyřadila Nigerii.

Nejedná se o jediné noviny, které francouzský tým označují za tým africký. List La Pays napsal: “Afrika si ve světě, kde někteří kladou naděje ve francouzský tým, nezoufá. Francouzský tým mnozí popisují jako šestý africký tým kvůli vysokému počtu Afričanů mezi hráči.”

A list také hned útočí na francouzské patrioty s tím, že “migranti dělají Francii tím, čím dnes je, a jakou bude ještě více zítra.”

Podobně zareagoval i anglický novináři Richard Jolly, který útočil na stranu UKIP, když napsal, že imigranti v anglickém fotbalovém týmu Anglii reprezentují, ale UKIP nikoliv.

A mají všichni pravdu. Francie i Anglie s vyměněnou populací už nebude Francií a Anglií. Zeměpisný název je jediné, co zůstane do doby, než se noví obyvatelé rozhodnou jej pro jeho “rasistickou minulost” změnit k obrazu svému.

Komentáře

komentáře