Nejchytřejší muž planety suspendován na Facebooku za porovnání goril a Somálců

0
Christopher Langan

Christopher Langan je považován za člověka se zřejmě nejvyšším IQ na světě. U velmi vysokého IQ se přesné číslo odhaduje, protože jej nelze přesně změřit. Některé zdroje tvrdí, že jeho IQ je mezi 190 a 210 body. Jiné uvádějí číslo 195.

Není překvapením, že Langan podporuje Donalda Trumpa, a už vůbec není překvapením, že za svůj jeden nedávný výrok byl Facebookem suspendován. Dotkl se totiž pro politicky korektní kruhy nedotknutelného tématu – inteligence Afričanů. Pro přesnost přináší Středoevropan kompletní překlad příspěvku.

Koko, přemýšlivá gorila, která zaujala svět skrze svou schopnost používat znakovou řeč, a odhalila empatickou část velkých primátů, zemřela. Bylo jí 46.

Západonížinná gorila zemřela v úterý ráno ve spánku v rezervaci Gorilla Foundation v horách Santa Cruz.

Koko se dotkla životů milionů jako ambasadorka všech goril a ikona pro mezidruhovou komunikaci a empatii. Byla milována a bude hluboce postrádána.

Věří se, že Koko měla IQ mezi 75 a 95 body a dokázala napsat více než 1000 slov. Průměrné IQ člověka je mezi 90 a 110 body. Také rozuměla mluvené angličtině.

Podle “pravidla 30 bodů” psychometriky Koko dosáhla úrovně myšlení, které by bylo nesrozumitelné téměř polovině populace Somálska (průměrné IQ 68). Ale národy Evropy a Severní Ameriky jsou zaplavovány miliony neprověřených somálských uprchlíků, kteří nejsou držení v klecích ačkoliv jsou (odpovědní) za nejvyšší míru zločinnosti na světě.

A to přirozeně vyvolává otázku: Proč západní civilizace nepřijímá gorily? Také jsou z Afriky, a jejich průměrné IQ je přinejmenším stejné, jako má Somálsko. Kromě toho mají mírumilovnou a k životnímu prostředí přátelskou kulturu, páchají daleko méně zločinu než Somálci, a s malou úpravou pro západní vzdělávací systém, mohou být snadno naučeni používat jazyk.

Proč tyto vznešené bytosti, kterým už desetiletí hrozí genocida, nejsou západem přijímány jako uprchlíci i přes fakt, že jsou ve své vlasti na pokraji vyhynutí?

Můžeme to nazývat humánní nebo soucitné? Co se tu k čertu děje?

(Někteří z vás se můžou ptát, jestli nejde o vtip. Pravdou je, že si sám nejsem jistý.)

Komentáře

komentáře