Žena obvinila kanadského levicového premiéra z obtěžování

0

Levicový moralizující šašek Justin Trudeau, který je premiérem Kanady, byl v pátek obviněn jednou ženou, že jí na hudebním festivalu v roce 2000 osahával.

Žena, kterou měl tehdy osahávat, byla reportérkou lokálního listu, a Trudeau se jí tehdy, když zjistil, kde pracuje, omluvil. Dokazuje to kopie novin z té doby.

Trudeau, kterému bylo tehdy 28, dostal v článku v novinách lekci o tom, jak se má chovat k ženám. Dnes tvrdí, že si incident nepamatuje, ale tomu nikdo nevěří. Žena, kterou tehdy obtěžoval, nyní zveřejnila prohlášení, ve kterém incident potvrzuje.

Trudeau po jejím prohlášení otočil a řekl, že se tehdy možná něco stalo, co on zřejmě vnímal jinak, než tato žena, a že se za to omlouvá.

Je to vtipné, protože Trudeau vydává prohlášení, jak mají rodiče své syny vychovávat jako feministy, a v Kanadě je předním propagátorem hnutí #MeToo. Teď se ale ukazuje, že v tom “jel” taky. Ale v čem vlastně? Dotkl se tehdy zadku zcela cizí ženy, se kterou předtím neměl žádný kontakt, nebo k dotyku došlo během nějaké důvěrnější konverzace na hudebním festivalu, a jen proto, že je Trudeau kým je, se z toho stala aféra?

Každá situace je unikátní a jistě jsou situace, kdy je důvěrnější přístup v danou chvíli nevhodný. Ale propagátoři hnutí #MeToo se snaží docílit situace, kdy bude důvěrnější přístup nevhodný vždy a pro vzájemné důvěrnosti si dvojice bude muset předem vyměnit písemný souhlas. Což bude jistě ještě mnohem horší situace, než když muž někdy nějakou neznámou ženu poplácá po zadku.

Komentáře

komentáře