Počet útoků na migranty v Německu klesl o 70 procent

0

I přes častá tvrzení, že krajní pravice je stejnou hrozbou jako radikální islámský terorismus, nejnovější čísla ukazují, že útoky na migrační centra pravicovými extremisty v Německu klesly o 70 procent.

Zatímco v prvních šesti měsících roku 2016 bylo takových útoků 700, v roce 2017 už jen 174 a v tom samém období v dnešním roce už jen 74. Úřad na ochranu ústavy tvrdí, že důvodem jsou vysoké tresty a vysoký počet objasnění trestných činů.

Důvodem zcela určitě není to, že by snad Němci migranty přijali, a už jim tolik nevadí. To by totiž stále nestoupaly preference Alternativy pro Německo. Vysvětlení Úřadu na ochranu ústavy dává smysl. Centra pro migranty jsou policejně chráněná, stejně tak chráněná bezpečnostními agenturami. Nejzávažnějšími “zločiny” krajní pravice tak zůstávají příspěvky na internetu.

Závažné případy násilí ze strany pravice prakticky neexistují. Pouliční násilí ze strany militantní pravice je také minimální. Kontrolu nad německými ulicemi tak mají spíše gangy nově příchozích. Ve městech jako je Berlín, Frankfurt, Kolín nad Rýnem, Hamburk nebo Brémy, je počet cizinců už natolik vysoký, že by se nějaký pouliční útok ze strany Němců rovnal sebevraždě.

Komentáře

komentáře