Domů Svět Rise Above Movement. Bojovná bílá mládež z Jižní Kalifornie.

Rise Above Movement. Bojovná bílá mládež z Jižní Kalifornie.

0

Středoevropan pravidelně informuje o americké pravici, což je v posledních letech velice těžko uchopitelný pojem. Zatímco dříve jsme si pod americkou pravicí mohli představit bílé křesťanské konzervativce, dnes není neobvyklé vidět pod americkou vlajkou nebílé Američany, kteří jsou stejně vášnivě antikomunističtí jako bílí Američané před 60 lety. Přesto se tato americká pravice skládá z mnoha fragmentů, které se mohou na některých tématech shodnout, což je v tuto chvíli spojuje, ale jedna věc tuto pravici dál rozděluje, a tou je rasa.

Americké pro-bílé hnutí je také velice členité a není úkolem tohoto článku jej analyzovat. Tento článek chce upozornit na rostoucí mládežnické hnutí z Jižní Kalifornie, které v posledním roce zaujalo svou militantností a které se prezentuje moderním a pro pozorovatele lákavým způsobem. Jde o skupinu Rise Above Movement.

Skupina, která podle svých slov minulý říjen nečítala více, než 50 členů, je přední bojovou linií většiny hlavních pouličních demonstrací. Říkají si “alt-right klub rváčů”, trénují se v MMA, a během násilných střetů na demonstracích se nebojí nastavit svojí kůži v těch nejdramatičtějších potyčkách.

Skupina vznikla před rokem v Jižní Kalifornii, specificky v Orange County, s cílem obnovit bílou Ameriku a vytvořit kontra-kulturu, která pozvedne bílou identitu a tradiční křesťanské hodnoty. Než skupině Instagram smazal její účet, vysvětlovali, oč jim jde.

“Chceme povstat nad veškerou dnešní destruktivní kulturu a vidět znovuzrození našich lidí, silných mentálně i fyzicky, tak jako byli naši předkové. V době, kdy můžete být poškozeni pro vaše politické názory, nebo zesměšněni pro váš původ, jsme tu, abychom bránili naši identitu a sdílené cíle.”

Že je důraz kladen především na fyzickou stránku jejich přípravy popsali v prosinci na svém účtu na sociální sítí GAB.

“Rise Above Movement je elitní MMA klub alternativní pravice reprezentující Spojené státy. Jeho posláním je propagovat aktivní životní styl a společné hodnoty mezi mladými lidmi a budoucnost pro evropské lidi. Toho je dosaženo skrze trénink, kreativní myšlení a aktivismus. Hlavním úkolem Rise Above Movement je obnovit ducha válečníka a vidět znovuzrození hodnot předků západní civilizace.”

Jejich nepřátelé odhalili identitu některých členů a vyrobili video kompilující jejich aktivity na demonstracích.

RAM se má podle antirasistických aktivistů skládat z různých nezávislých neonacistů a rasistů, kteří si dříve říkali DIY Division, ale na jaře se přejmenovali na RAM. Na demonstrace si nosí transparenty s hesly jako “Gojím ví” s odkazem na přesvědčení, že Židé se snaží tajně ovládnout svět. Ale také používají modernější hesla o tom, že znásilňující uprchlíci nejsou vítáni a Ameriku je třeba bránit před islamisty. Jejich logem je křižácký meč a jehličnatý strom.

Kromě bojové aktivity na demonstracích, kdy členové RAM nosí šátky se smrtkou, sportovní oblečení a bojují společně, cíleně narušují i demonstrace americké levice a nedávno se účastnili výletu do Evropy, kde se účastnili několika festivalů krajně pravicových skupin. Na německém festivalu Štít a meč zápasili na turnaji MMA. Podobného turnaje se účastnili i na Ukrajině. Ze svého výletu zveřejnili dvě videa.

V současné době je ze strany levicových aktivistů vyvíjen tlak na identifikaci členů RAM a dělání problémů u jejich zaměstnavatelů a policie. Příznivá není ani demografie Orange County, kde bílí tvoří jen něco okolo 40 procent obyvatel. Kalifornii také brzy čeká referendum o jejím možném rozdělení na tři nové státy, kdy ta jižní by se fakticky stala jakousi mexickou enklávou. RAM tedy ve všech směrech čekají krušné časy.

Komentáře

komentáře