Americká ambasáda na Haiti doporučila svým občanům kvůli násilí nevycházet

0

Americká ambasáda sídlící v hlavním městě Haiti Port-au-Prince oznámila svým občanům, aby až do dalšího oznámení nevycházeli. Ve městě zuří násilné “protesty”. Je dobré si připomenout, že Haiti je už více než 200 let černou republikou poté, co vzbouření otroci i svobodní černoši vyhlásili revoluci, a na ostrově zmasakrovali až 5000 bílých mužů, žen a dětí.

“Necestujte na letiště dokud nemáte potvrzen odlet,” varuje ministerstvo zahraničí. V neděli byly odlety zrušeny a na letišti je nedostatek jídla a vody.

Omezena je i telekomunikace a internet. Kdo by si chtěl normálními prostředky zavolat pomoc, může mít problémy.

Zatím byli zabiti tři lidé. Dva demonstranti a jeden člen ochranky, kterého ubil dav, když se jej výstřelem do vzduchu ze své pistole snažil rozptýlit.

V městském hotelu, na který demonstranti zaútočili a pokusili se jej zapálit, se nachází asi 120 Američanů. Protože kvůli situaci na ulici není jejich evakuace možná, nemají vycházet.

K protestům došlo kvůli plánovanému zvýšení cen pohonných hmot, které nakonec vláda odvolala. Dovede si někdo představit, že by Češi začali zapalovat města pokaždé, kdyby se něco zdražilo?

Komentáře

komentáře