Domů Pevnost Evropa Bývalý starosta New Yorku vzkázal starostovi Londýna, ať nechá Trumpa být a...

Bývalý starosta New Yorku vzkázal starostovi Londýna, ať nechá Trumpa být a řeší raději kriminalitu

0

Bývalý starosta města New York Rudy Giuliani, který ve své době nekompromisním přístupem srazil kriminalitu v tomto městě zločinu o pořádný kus dolů, vzkázal londýnskému starosti Khanovi, že by se měl stydět za to, že tráví čas osočováním Donalda Trumpa, zatímco kriminalita v jeho městě raketově stoupá.

“Má plno práce s útoky na Trumpa kvůli jeho návštěvě, a zatím jde zločin v Londýně nahoru. Možná by raději měl dělat svou práci místo útoků na světového vůdce.”

Tento politický veterán se vyjádřil poté, co Khan schválil vzlétnutí gigantického balónu v podobě Trumpa, který má v době jeho návštěvy kroužit nad centem Londýna. Podle Khana jde o projev související se svobodou slova.

Velká média v této souvislosti ale ignorují jiný balon, na který se v daleko kratším čase, než sbírka na Trumpův balon, vybralo o dost více peněz. Pro srovnání sbírka na Trumpův balon zde, sbírka na balon s figurínou Sadiqa Khana zde.

Giuliani varoval, že neustálé Khanovy útoky na Trumpa, který se považuje za přítele Británie, by mohly historicky dobré vztahy těchto zemí poškodit a ublížit turismu.

“Mnozí lidé, kteří přijíždějí do Londýna, jsou Američané. Více než polovina z nich ve Spojených státech podporuje Trumpa a i ti, kdo ne, podporují jeho úřad.”

“Pokud jde zločin nahoru, zřejmě nedává pozor. A tady je jeden starosta, který mu může říct, jak zločin snížit – musíte při své práci dávat pozor. Od jednoho starosty druhému – dělejte svou práci pane Khane.

Když byl Giuliani starostou, zavedl model “rozbitého okna”. Podle této teorie vede ignorování drobných zločinů k celkovému zvýšení kriminality. Když policie začala tvrdě potlačovat i drobnou kriminalitu, dosáhlo se toho, že v New Yorku se dalo o něco lépe žít a kriminalita výrazně poklesla. Naopak v Londýně policie drobnou kriminalitu neřeší a soustředí se jen na vážné zločiny a “nenávistné projevy” na internetu, které jsou pro ní prioritou.

Komentáře

komentáře