Steve Bannon obtěžován ženou v knihkupectví, majitel zavolal policii. Levice teď knihkupectví vyhrožuje

0

Klasický levičácký bojkot zažívá knihkupectví Black Swan Books v Richmondu ve Virginii. Důvod? Hysterická levicová aktivistka zde křičela na bývalého poradce prezidenta Trumpa, Steva Bannona, a majitel knihkupectví na ní zavolal policii. A to podle levičáků neměl dělat.

Olej do ohně nedávno přilila členka Kongresu z Kalifornie Maxine Waters, která vyzvala americké liberály, aby konfrontovali členy Trumpovy administrativy kdekoliv je potkají. A to se od té doby skutečně děje. Veřejně známé osobnosti z Trumpova okolí jsou obtěžovány a verbálně napadány. V případě pravicové novinářky Tomi Lahren došlo i k vyhození z restaurace a polití drinkem.

No a teď si Steve Bannon zašel do knihkupectví v Richmondu, kde si prohlížel knížky a staral se o sebe. Uvnitř ale byla i žena, která se rozhodla na něj křičet a upoutat pozornost. Hluk přilákal zaměstnance obchodu a majitel ženu vyzval, aby přestala. Protože se tak nestalo, zavolal policii. Ta přijela a ženu vyvedla. Běžný postup.

Jenže levicoví aktivisté se teď na knihkupectví sesypali a kritizují jej, že se zastává “rasistů”. Klasický bojkot zahrnující špatné recenze a výzvy k nenavštěvování obchodu. Dají se čekat i nějaké ty přímé akce ze strany levicových militantů jako rozbitá okna, polité knihy, či “happening”.

Korunu napjaté situaci v americké politice ale nasadil bývalý poradce Hillary Clinton, Philippe Reines, což je dosud “nejvýše” postavená osoba v této kauze, který na svém Twitteru zveřejnil adresu, telefon a email knihkupectví s poměrně jasným účelem, aby levičákům usnadnil jejich práci.

Znalci historie vědí, že podobně v Americe začala občanská válka. Třeba by to tentokrát dopadlo jinak, než tehdy.

Komentáře

komentáře