Horor v Řecku. Migranti v aténské anarchistické čtvrti věznili několik dní ženu ve sklepě

0

Řecká policie zasahovala v aténské čtvrti Exarchia, když se na ní obrátila jedna z obyvatelek kvůli volání o pomoc, které slyšela.

Na místo dorazila zvláštní jednotka policie, která v okolí provedla pátrací operaci a v jednom sklepení za mříží našla ženu (34), která zde byla držena od 4.července.

Rodiče ženy nahlásili její zmizení před několika dny. Policie v souvislosti s jejím únosem zatkla pět migrantů – dva Maročany, dva Iránce a jednoho Alžířana. Úřady věří, že případ má spojení s lokálním prodejem drog.

Čtvrť Exarchia, ve které ke zločinu došlo, je čtvrtí, která je pod naprostou kontrolou anarchistů a antifašistů. Policie do čtvrti vstupuje jen v extrémních případech a o víkendech se omezuje na to, že ve spolupráci s armádou střeží strategické rohy na okraji čtvrti, aby místní lumpy udržela uvnitř. Díky tomu čtvrť přitahuje tu nejhorší spodinu – kriminálníky všeho druhu, kteří se zde cítí v bezpečí. Z toho samého důvodu čtvrť přitahuje i nelegální migranty a na to, abyste v této oblasti bydleli, musíte být prostě jiní.

Exarchia je takový řecký Kreuzberg. Místo, které je rájem pro levicovou alternativou postižené lidi, ale peklem na zemi pro zastánce tradičních hodnot. Článek o čtvrti od sympatizujícího alternativce zde.

Komentáře

komentáře