Macron v úřadu francouzského prezidenta vyhovuje jen 32 % Francouzů

0

Naše média rády sledují popularitu Donalda Trumpa, která se v průzkumech pohybuje okolo 40 procent, a upozorňují, že je to málo. Příliš často se ale nezmiňují o tom, že Evropan a beta muž Macron, který je v čele francouzského státu, má mnohem méně.

Macron podle nejnovějšího průzkumu tento týden klesl na samé dno své popularity. Pouze 32 procent Francouzů má na jeho působení ve funkci dobrý názor. Jde o pokles 8 procent za dva měsíce.

Mezi těmi, kdo jsou jeho prací zklamaní, 84 procent tvrdí, že není dost skromný, 75 procent tvrdí, že není blízko lidem, 74 procent myslí, že je prezidentem bohatých, 71 procent vnímá jeho politiku jako nespravedlivou, a 65 procent věří, že jeho práce nenese žádné ovoce.

Agentura provádějící průzkum výsledky vysvětluje různými kroky, které Macron podnikl. Jde například o postavení nového bazénu v jedné z mnoha prezidentských rezidencí, rozhodnutí nakoupit do Elysejského paláce luxusní nábytek za půl milionu eur a nakonec fotografie prezidentského páru se spoře oděnými černochy homosexuály.

Komentáře

komentáře