Švédské obce nuceny kvůli migrantům snižovat výdaje na vlastní lidi

0

Švédské obce trápí rostoucí migrace. Ty, které přijaly nejvíce migrantů, jsou nuceny snižovat nutné výdaje, včetně sociální pomoci Švédům, aby se o migranty dokázaly postarat. Informuje o tom švédské rádio.

Jednoduše obce pro migranty nemají dost peněz. Zpočátku je financuje stát. Když někdo dostane povolení k pobytu, obec obdrží asi 14 tisíc eur na dobu dvou let. Ale poté už “integraci” musí hradit z vlastní kasy. Tedy ubytování, studium a podobné náklady.

Jsou obce, jako Östra Göinge ve Skåne, kde každý pátý student je imigrant, a místní radní nevidí jinou cestu, jak je financovat, než snížit úroveň sociálních služeb.

Problémem je prý to, že dva roky, po které stát na migranty přispívá, nejsou dost na integraci, a i po této době zůstávají migranti nesamostatní a závislí na státu. A ani státní kasa není bezedná. Čím více migrantů Švédsko přijme, tím větší zátěž to pro státní finance bude, a pokud na ně stát nebude mít peníze, bude muset snížit jiné, důležité výdaje.

Řešení by mohly přinést volby, ve kterých mají Švédští demokraté šanci na vítězství. Migrantům je třeba ukázat zavřenou ruku a ve většině případů také dveře. Na jejich existenci přece nemohou doplácet švédští občané.

Komentáře

komentáře