“Vítací” řecký ostrov Samos už žádné uprchlíky nechce

0

Obyvatelé řeckého ostrova Samos jsou silně proti návrhu řeckého ministerstva pro migraci na jejich ostrově postavit další uprchlicky tábor.

Přední osobnosti ostrovní komunity se sešly podle řecké demokratické tradice v otevřeném fóru a diskutovaly stavbu nového tábora na místě místní vojenské základny. Pozváni byli i někteří politici vládnoucí strany, kteří se ovšem neukázali. Lidé se shodli na tom, že už uprchlíky nechtějí.

Rozhodnutí vůdců komunity bylo pochváleno tisíci přítomnými lidmi, kteří také podepsali rezoluci, a poslali ji na ministerstvo.

Samos je jedním z nejvýchodnější řeckých ostrovů nejblíže Turecku. V jednom místě jsou od sebe obě pobřeží vzdálena jen asi 2 kilometry. Na ostrov se navíc k migrantům, kteří zde již jsou, má podle nového dohody s Německem vrátit 5000 migrantů, kteří se doklopýtali až do střední Evropy.

Přitom Samos byl zpočátku “vítacím” ostrovem a někteří obyvatelé migrantům dokonce otevřeli své domy. Nicméně po pár letech spolužití už Řekové řekli dost. Stačilo.

Komentáře

komentáře