Domů Svět Za 24 hodin vybráno 50 tisíc dolarů na právní boj Lauren Southern...

Za 24 hodin vybráno 50 tisíc dolarů na právní boj Lauren Southern se starostou Aucklandu

0

Před čtyřmi dny Středoevropan psal, že za a) Lauren Southern dostala zákaz od starosty největšího novozélandského města Auckland vystupovat v prostorách patřících městu a že za b) novozélandský imigrační úřad zvažuje, zda jí vůbec pustí do země. Co se druhé věci týče, Lauren nejdříve dostala záporné vyjádření, nicméně po několika dnech přišlo překvapující doplňující vyjádření, které ji vstup na Nový Zéland povolilo. Původní zákaz se odvolával na to, že Lauren má zákaz do Velké Británie a kvůli tomu musí před vstupem na Zéland požádat o zvláštní vízum. Oba dokumenty jsou k vidění níže:

Co se první věci týče, lidé, kteří Lauren a dalšího Kanaďana, Stefana Molyneuxe, pozvali, chtějí rozhodnutí starosty Aucklandu zvrátit u soudu a sbírají na tento boj peníze. Za 24 hodin vybrali 50 tisíc dolarů, což je senzační.

Nový Zéland ale nebyl původní cíl této dvojice. Hlavním terčem byla Austrálie, kde měla Southern mít turné po australských městech a hovořit zde s lidmi. Tak jako to v prosinci udělal i Milo Yiannopoulos.

Zatím má Lauren smůlu, protože ji Austrálie zamítla pracovní vízum, o které si zažádala, a doporučila ji zažádat o návštěvnické vízum. Lauren chtěla do Austrálie odletět v předstihu. Její odlet se tím zdržuje.

Na večeři ji pozvala i známa australská nacionalistická politička Pauline Hanson, která s ní chce pohovořit o situaci v Jižní Africe a o islámu.

A přirozeně se chystají i protesty. Avšak zatímco v případě homosexuála Mila se i za něj postavili australští patrioti, kteří se s levičáky v Melbourne před jeho vystoupením střetli, chránit Lauren – dívku, bude pro hrdé Australany věcí mužské cti. Pokud ji tedy nakonec australská vláda do země vůbec pustí.

Komentáře

komentáře